Zenit i Lube korak do finala LŠ

od Jelena
303 pregleda

Aktuelni i šestostruki šampion Evrope, ekipa Zenita iz Kazanja, savladala je Peruđu u Italiji u prvom polufinalnom meču Lige šampiona 3:2 i tako došla na korak od plasmana u novo, svoje osmo finale u najelitnijem takmičenju. Lube je na gostovanju ekipi SKRA Belhatov slavio sa 3:0.

U reprizi prošlogodišnjeg polufinala, i finala iz 2017. godine, Peruđa je po prvi put uspjela da namuči giganta iz Rusije. U fantastičnoj atmosferi, pred više od 5 hiljada navijača, gosti su uspjeli da osvoje prvi set rezultatom 25:22. U drugom je viđena izjednačena borba, u kojem je Zenit prvi došao do set lopte, ali je ipak Peruđa realizovala svoju prvu za 26:24.

U trećem dijelu igre je tim Vladimira Alekna vodio sa 14:8 i 16:11, ali je uporni domaćin stigao do izjednačenja u završnici seta. Ipak, tim iz Kazanja je iskoristio svoju četvrtu set loptu i trijumfovao 27:25. Najmanje uzbuđenja viđeno je u četvrtom setu, gde je Peruđa vodila od početka do kraja i rezultatom 25:20 izborila taj – brejk.

U njemu je na startu viđeno čak 6 servis grešaka, ali je nastavljena izjednačena borba. Peruđa je dva puta imala kontru za +2, ali je u tim trenucima odlično funkcionisao blok gostiju. Na krilima Ervina Engapeta Zenit je došao do dvije vezane meč lopte, a drugu je u veliku pobjedu pretvorio Metju Anderson.

Uprkos tome što je viđeno čak 66 grešaka, od toga čak 50 sa servis linije, viđen je pravi spektakl u Peruđi. Najefikasniji kod pobjednika bio je Ervin Engapet sa 23 osvojena poena, 18 je upisao Anderson, a 16 Maksim Mihajlov. Na drugoj strani, nekadašnji igrač Zenita, Vilfredo Leon imao je 26 poena, Aleksandar Atanasijević je zabiljeležio 23, a Marko Podraščanin 10 poena.

Revanš meč na programu je za nedelju dana u Kazanju, Zenit svaka pobjeda vodi u finale, dok će Peruđa pobjedom od 3:0 ili 3:1 proći dalje, a ako bude 3:2 za italijanskog šampiona, o finalisti će odlučivati „zlatni set“. Duel možete pratiti direktno na Sport klubu od 18 časova.

I odbojkaši Lubea došli su na korak od plasmana u finale LŠ, pošto su u prvom meču savladali SKRA Belhatov na gostovanju rezultatom 3:0. Aktuelni vicešampion Evrope je pred 12.000 navijača slavio sa 25:14, 25:20, 25:23, posle jednog sata i 42 minuta igre.

Italijanski klub je tako došao na dva seta od drugog uzastopnog finala elitnog takmičenja. Prethodne sezone, tim iz Ćivitanove je poražen od Zenita iz Kazanja.

Lube je odigrao odličan meč u Poljskoj, a u prvom setu je samo nagovestio krajnji ishod. Iako je SKRA pružio veći otpor u nastavku utakmice, protiv Lubea nije imao šanse. U samom finišu susreta, kada se rezultat lomio, pri vođstvu 23:22 srpski odbojkaš Dragan Stanković je odservirao as i doveo ekipu na prag velike pobjede.

Najbolji u trijumfu Lubea bili su Cvetan Sokolov i Joandi Leal sa po 13 poena, dok je jedan manje dodao Osmani Huantorena. Stanković je utakmicu završio sa četiri poena.

Na drugoj strani po deset poena imali su Marijuš Vlazue i Milad Ebadipur. Srpski reprezentativac Milan Katić je dodao šest poena.

Revanš utakmica između Lubea i SKRA na programu je 10. aprila, uz direktan prenos na Sport Klubu.

izvor: sportklub.rs