Zenit eliminisan, Fakel u polufinalu SP!

360 pregleda

Ni u drugom meču 2. kola A grupe SP u Poljskoj nije moglo bez drame.

Posle velikog preokreta, odbojkaši Fakela iz Novog Urengoja savladali su domaći SKRA, rezultatom 3:2 (23:25, 27:29, 30:28, 25:21, 21:19) i na taj način izborili plasman u polufinale, kolo prije kraja grupne faze takmičenja.

Podigli su se Rusi iz pepela, jer su gubili 2:0 i čak 19:12 u trećem setu, jer su servisima Volkova došli do izjednačenja na 23:23, a u neizvesnoj završnici uspjeli su da anuliraju prvu meč loptu Poljaka, te da svoju petu priliku za smanjenje vođstva pretvore u veliku nadu.

Istini za volju, čupali su se puleni Kamila Plačija i u taj-breku, nakon što su anulirali manjak od tri poena (6:9), spasili su još dvije meč lopte domaćina! Na kraju, zahvaljujući nepogrješivom Kljuki, a posle 160 minuta igre (!), mogli su da započnu veliko slavlje, jer su prvi put u klupskoj istoriji došli do polufinala Svjetskog prvenstva.

Pomenuti Kljuka osvojio je na kraju meča 26 poena, a Dmitrij Volkov i Artur Udris po 21. U poraženom timu, Iranac Ebadipur se zaustavio na 24, kapiten Vlazli dodao je 18, a srednji bloker Kohanovski 14.

Ishod sinoćnjeg meča u Plocku, definitivno je označio eliminaciju Zenita iz Kazanja, sada već bivšeg prvaka svijeta. Oni su do poslednjeg trenutka vjerovali u pobjedu Poljaka, koja bi im donijela realnu šansu da u četvrtak, uz pobjedu protiv Belhatova, ipak u poslednjem trenutku dođu do polufinala.

Ovako, meč protiv domaćina (četvrtak – 20.45) imaće „prijateljski” karakter, baš kao i prvi (17.30) između Lubea i Fakela, koji će odlučivati o pobjedniku grupe.

izvor: Sport klub