ZAKSA nakon preokreta do pobjede, nevjerovatni Lisinac brojao do 25!

275 pregleda

U prvom meču grupe A, ZAKSA je posle preokreta savladala iranski Sarmayeh 3:2 (19:25 20:25 25:16 31:29 17:15).

Skoro 3.000 gledalaca u Opolenskoj dvorani uživalo je u vrhunskoj odbojci. Vodio je prvak Azije 2:0 u setovima, imali su meč lopte u četvrtom i petom setu, međutim poljski tim je uspio da preokrene utakmicu u svoju korist.

U prelomnim momentima meča domaćin je bio koncetrisaniji i manje je griješio za razliku od iranskog prvaka.

Najbolji u pobjedi domaćina bili su Portorikanac Torres sa 26 poena i Belgijanac Deroo sa 21 osvojenim poenom. Kod gostiju izdvojili su se Mirzajanpour sa 24 i Seyed sa 21 osvojenim poenom.

Trebalo je da bude derbi, ali Lube je bez većih problema za 78 minuta savladao branioca titule Sadu Kruzeiro 3:0 (25:21 25:16 25:18). Brazilskom timu je ovo prvi poraz na klupskim šampionatima još od 2014 godine. Italijanski prvak je dominirao od prvog do zadnjeg poena. Ni jednog trenutka pobjedu nisu dovodili u pitanje. Sa druge strane brazilski tim je odigrao jedan od lošijih mečeva u poslednjih nekoliko sezona.

Najbolji u redovima Lubea bio je bugarski internacionalac Sokolov koji je osvojio 20 poena. Huantorena je upisao 10 poena. U poraženom timu Simon je osvojio 11, a Evandro 10 poena.

Utakmice grupe B igraju se u poljskom Lođu.

Zenit i Belhatov opravdali su uloge favorita i slavili bez većih problema. U prvom meču grupe B, prvak Evrope Zenit bez većih problema savladao je argentinski Bolivar 3:0 (25:20 25:19 25:17). U prva dva seta viđena je velika borba i izjednačen meč do drugog tehničkog tajm auta.

Posle toga Zenit bi zaigrao angažovanije i bez većih problema rješavao setove u svoju korist. Na startu trećeg seta Bolivar je poveo sa 4:1, međutim, to je sve bilo od argentinske ekipe u ovom meču. Najbolji u redovima Zenita bili su Maksim Mikhaylov sa 18 poena, srednji bloker Samoylenko upisao je 14 poena. U poraženom timu Brazilac Theo Lopes osvojio je 9, a Bugarin Rozalin Penchev 8 poena.

U drugoj utakmici poljski Belhatov savladao je kineski Šangaj 3:0 (25:18 25:19 25:21). U fenomenalnoj atmosferi poljski tim je odigrao jedan od boljih mečeva ove sezone. Dominirao je Srećko Lisinac sa 25 osvojenih poena, što je za srednjeg blokera nevjerovatan učinak. Korektor Vlazli osvojio je 18. Kod prvaka Kine najbolji je bio Francuz Linel sa 12 poena.

Pripremio: Aleksandar Bojić