Trentino poveo 1:0 u finalnoj seriji

269 pregleda

Trentino je stekao prednost domaćeg terena i poveo 1:0 protiv Modene u finalnoj seriji odbojkaša prvenstva Italije i to nakon samo 48 sati i pobjede protiv Perudje 3:2 u setovima. Modena je odličnom igrom u bloku i napadu povela 2:0 u setovima . Trentino uzvraća i na razliku osvaja treći i četvrti set iako je u četvrtom setu Modena imala dvije meč lopte, Trentino je uspio da ih anulira. U petom setu uz podršku domaćih navijača i odličnom igrom Kaziyskog i Djurića(obojica po 21 poen) uspijeli su da savladaju rivala. Iako su u gostujućoj ekipi raspoloženi bili Ngapeth sa 27 poena i Petrić sa 32 nisu mogli da savladaju u ovom meču raspoloženi Trentino. Drugi meč se igra u Modeni u srijedu u 20.30.