Connect with us

Svjetski kup

Svjetski kup odbojkašica 14-29.septembra u Japanu

Svjetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je raspored XIII Svetskog kupa 2019. u konkurenciji odbojkašica, koji će se odigrati 14 – 29. septembra.

Na Svjetskom kupu će, pored domaćina, Japana igrati Srbija, Rusija, Holandija, Kina, Koreja, Kamerun, Kenija, SAD, Dominikanska Republika, Brazil i Argentina. Sve utakmice iz Japana direktno će prenositi TV Sport Klub.

Prvih pet kola će se odigrati u Jokohami i Hamamacuu, naredna tri kola u Saporou i Tojami, dok će se mečevi poslednja tri kola odigrati u Osaki.

Za razliku od prethodnih godina, Svjetski kup nije kvalifikaciono takmičenje za Olimpijske igre. Rezultati Svjetskog kupa će reprezentacijama učesnicama donijeti bodove za rang listu FIVB.

Pauza između 1. i 2. i 2. i 3. seta je 5 minuta. Tehnički tajm – aut će trajati 90 sekundi, a trenerski tajm – aut 60 sekundi.

SENIORKE – XIII SVJETSKI KUP 2019. – Hamamacu, Jokohama, Tojama, Saporo i Osaka, Japan (14 – 29. septembar):
I FAZA, 14 – 19. SEPTEMBAR – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA, 5000) I JOKOHAMA (JOKOHAMA ARENA, 12 000):
B GRUPA – HAMAMACU:
1. KOLO – SUBOTA, 14. SEPTEMBAR:
SRBIJA – BRAZIL 17.00 časova po lokalnom, odnosno 10.00 časova po našem vremenu
SAD – KENIJA 11.00 (4.00)
HOLANDIJA – ARGENTINA 14.00 (7.00)

2. KOLO – NEDELJA, 15. SEPTEMBAR:
SAD – SRBIJA 14.00 (7.00)
HOLANDIJA – KENIJA 11.00 (4.00)
BRAZIL – ARGENTINA 17.00 (10.00)

3. KOLO – PONEDELJAK, 16. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KENIJA 11.00 (4.00)
SAD – ARGENTINA 14.00 (7.00)
BRAZIL – HOLANDIJA 17.00 (10.00)

4. KOLO – SREDA, 18. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ARGENTINA 11.00 (4.00)
SAD – HOLANDIJA 14.00 (7.00)
BRAZIL – KENIJA 18.00 (11.00)

5. KOLO – ČETVRTAK, 19, SEPTEMBAR:
SRBIJA – HOLANDIJA 11.00 (4.00)
ARGENTINA – KENIJA 14.00 (7.00)
BRAZIL – SAD 18.00 (11.00)

A GRUPA – JOKOHAMA:
1. KOLO – SUBOTA, 14. SEPTEMBAR:
RUSIJA – KAMERUN 12.30 (5.30)
KINA – KOREJA 15.00 (8.00)
JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.20 (12.20)

2. KOLO – NEDELJA, 15. SEPTEMBAR:
KINA – KAMERUN 12.30 (5.30)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 15.00 (8.00)
JAPAN – RUSIJA 19.20 (12.20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 16. SEPTEMBAR:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KAMERUN 12.30 (5.30)
KINA – RUSIJA 15.00 (8.00)
JAPAN – KOREJA 19.20 (12.20)

4. KOLO – SREDA, 18. SEPTEMBAR:
RUSIJA – KOREJA 12.30 (5.30)
KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 15.00 (8.00)
JAPAN – KAMERUN 19.20 (12.20)

5. KOLO – ČETVRTAK, 19, SEPTEMBAR:
RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (5.30)
KOREJA – KAMERUN 15.00 (8.00)
JAPAN – KINA 19.20 (12.20)

II FAZA – 22 – 24. SEPTEMBAR – TOJAMA (DVORANA TOJAMA, 5000) I SAPORO (SPORTSKI CENTAR HOKAIDO, 7000):
B GRUPA – TOJAMA:
1. KOLO – NEDELJA, 22. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA 17.00 (10.00)
KOREJA – ARGENTINA 11.00 (4.00)
HOLANDIJA – KAMERUN 14.00 (7.00)

2. KOLO – PONEDELJAK, 23. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KAMERUN 14.00 (7.00)
HOLANDIJA – KOREJA 11.00 (4.00)
RUSIJA – ARGENTINA 17.00 (10.00)

3. KOLO – UTORAK, 24. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KOREJA 11.00 (4.00)
ARGENTINA – KAMERUN 14.00 (7.00)
RUSIJA – HOLANDIJA 18.00 (11.00)

A GRUPA – SAPORO:
1. KOLO – NEDELJA, 22. SEPTEMBAR:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA 12.30 (5.30)
KINA – BRAZIL 15.00 (8.00)
JAPAN – SAD 19.20 (12.20)

2. KOLO – PONEDELJAK, 23. SEPTEMBAR:
BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (5.30)
KINA – SAD 15.00 (8.00)
JAPAN – KENIJA 19.20 (12.20)

3. KOLO – UTORAK, 24. SEPTEMBAR:
SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (5.30)
KINA – KENIJA 15.00 (8.00)
JAPAN – BRAZIL 19.20 (12.20)

III FAZA – 27 – 29. SEPTEMBAR – OSAKA (GRUPA A – MARUZEN INTEK ARENA OSAKA, 8000 I GRUPA B – EDION ARENA OSAKA):
A GRUPA:
1. KOLO – PETAK, 27. SEPTEMBAR:
SRBIJA – JAPAN 19.20 (12.20)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA 12.30 (5.30)
KINA – HOLANDIJA 15.00 (8.00)

2. KOLO – SUBOTA, 28. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KINA 15.00 (8.00)
HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (5.30)
JAPAN – ARGENTINA 19.20 (12.20)

3. KOLO – NEDELJA, 29. SEPTEMBAR:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12.30 (5.30)
KINA – ARGENTINA 15.00 (8.00)
JAPAN – HOLANDIJA 19.20 (12.20)

B GRUPA:
1. KOLO – PETAK, 27. SEPTEMBAR:
KOREJA – KENIJA 11.00 (4.00)
BRAZIL – KAMERUN 14.00 (7.00)
RUSIJA – SAD 18.00 (11.00)

2. KOLO – SUBOTA, 28. SEPTEMBAR:
BRAZIL – KOREJA 11.00 (4.00)
SAD – KAMERUN 14.00 (7.00)
RUSIJA – KENIJA 17.00 (10.00)

3. KOLO – NEDELJA, 29. SEPTEMBAR:
SAD – KOREJA 11.00 (4.00)
RUSIJA – BRAZIL 14.00 (7.00)
KENIJA – KAMERUN 17.00 (10.00)

More in Svjetski kup