Srbija nakon sedam godina pobijedila Francusku, Kolakovićev Iran poražen od Bugara

od admin
389 pregleda

Nakon sedam godina, odbojkaši Srbije su savladali Francusku na velikom takmičenju, i na najbolji način otvorili drugu fazu takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Bugarskoj i Italiji.

Izabranici Nikole Grbića su slavili sa 3:2, u prvom kolu Grupe H.

Srbiju je do pobjede vodio Aleksandar Atanasijević sa 38 poena, Uroš Kovačević je upisao 16, a Srećko Lisinac 12 poena. U redovima Francuske najbolji je bio Stefan Boje sa 34 poena.

“Važnost ove utakmice je u to i veća jer je njima ovo bila posljednja šansa da ostanu u igri za plasman među šest ekipa. Odigrali smo utakmicu srcem, bez obzira što u nekim situacijama zbog prevelike želje, nismo iskoristili neke prilike koje obično rješavamo… Da smo ih riješili ova utakmica bi i ranije bila gotova”, rekao je selektor Srbije Nikola Grbić.

Srbija sada imaju pet pobjeda i poraz, dok Francuska ima skor od po tri pobjede i poraza.

Odbojkaši Srbije će u drugom kolu, u subotu od 16 časova, igrati protiv Argentine, koja je, u takođe, sjajnom meču porazila svjetskog šampiona, Poljsku sa 3:2, iako je u petom setu gubila 14:11.

Bugarska je slavila 3:0 protiv Irana naše Igora Kolakovića i revanširala se Azijatima za poraz u prvo fazi takmičenja.

Interesantno, jedino su mečevi u grupi H igrani u pet setova, u ostalim grupama su sigurne pobjede ostvarile Rusija, Italija, Brazil, Slovenija, dok su Sjedinjene Američke Države ispustile set protiv Kanade.