SNIMAK: Crna Gora – Grčka 3:1 (finale Evropske lige 2014)

381 pregleda

Muška odbojkaška selekcija Crne Gore 26.jula 2014.godine osvojila je trofej Evropske lige i time stekla pravo igranja u elitnoj Svjetskoj ligi. Izabranici Slobodana Boškana i u revanšu su pobijedili Grčku i to 3:1.

U tom momentu, to je bio najveći uspjeh naše reprezentativne odbojke.Nakon pobjede u Solunu od 3:2, naši su pred svojim navijačima bili još ubjedljiviji 3:1.

Mediteranski sportski centar Budva bio je srećan za naše odbojkaše koji su do trijumfa došli nakon preokreta. Meč nije počeo kako smo željeli, Grci su prvi set dobili 25:22, ali su onda naši odbojkaši uzeli stvar u svoje ruke i u naredna dva seta nije bilo nikakve dileme. Dva puta po 25:18 i stigli smo na korak do trofeja. Pobjeda je proslavljena već nakon četvrtog seta u kom smo bili bolji 25:21 i do pehara smo došli nakon 115 minuta igra.

Za MVP finala proglašen je naš korektor Miloš Ćulafić.

Crna Gora – Grčka 3:1 (22:25, 25:18, 25:18, 25:21)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 800. Sudije: Borislav Pobornikov (Bugarska) i Nikolas Hekford (Engleska). Poeni iz napada: Crna Gora 48, Grčka 47. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Grčka 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Grčka 5. Greške: Crna Gora 22, Grčka 31.

Crna Gora: Minić, DABOVIĆ 4, Babić, G. ĆUK 8, Strugar, ĆAĆIĆ 10, Lakčević (libero 2), Radunović, B. ĆUK 16, VUKAŠINOVIĆ (libero 1), JEČMENICA 8, ĆULAFIĆ 20.

Grčka: ĐURIĆ 15, FILIPOV 1, KOKINAKIS 11, PROTOPSALTIS 11, Đumakas, EFRAIMIDIS (libero), TAKURIDIS 13, PELEKUDAS 1, Kumentakis, DALAKURAS, Kanelos 8, Angelopulos.