Smjena na vrhu

293 pregleda

Budva – Zora 3:1 (25:14; 25:15; 24:26; 25:23)

Derbi  VI kola odigran je  između Budve i Zore i možemo reći da je opravdao očekivanja, iako  početak utakmice to nije nagovještavao. Budva  je startovala silovito ,  prvi i drugi set riješila u svoju korist ubjedljivo prepustivši protivniku svega 14 tj 15 poena. Zora je u tom periodu igre dijelovala potpuno konfuzno u polju,a u napadu je malo što polazilo za rukom.Čak i najjače oružje servis, nije bio na nivou prethodnih mečeva,sa izuzetkom Miloša Radulović koji je uspijevao da na neki način poremeti prijem Budvana. Treći period igre je međutim donio očekivano uzbuđenje i znake derbi utakmice. Pomalo umoran sastav Budve, izmješan I dozom opuštanja probudio je Zoru koja je zaigrala mnogo bolje u odbrani pa je sve manje lopti uspijevalo da završi u polju Zore. Magdalena Bulatović na poziciji libera je u tim trenucima po utiscima mnogih pružila odličnu igru. Nije ni u trećem setu sve teklo glatko,Zora je imala vođstvo od 23:22,ali preokretom Budva je došla do set,meč lopte 23:24,da bi ipak  na kraju dekoncentrisan prijem Budvana dao šansu i set  Zori 26:24.

Četvrti set je počeo sa novim elanom ekipe Zore, dugo su se ekipe smjenjivale u vođstvu pa se do samog kraja nije moglo naslutit ko će odnijeti set. I sve bi možda bilo drugačije da smeč najboljeg aktera dosadašnjih mečeva Zore, Vukčevića pri rezultatu 23:22 za Zoru nije završio u mreži, kao i sledeći napad gdje je smeč završio van terena pri rezultatu 23:23. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda sastava iz Budve, koji je pokazao da u ovom takmičenju dominira. Igrač meča Bagarić Marko iz sastava Budve,koji je cijeli meč odigrao na istom tj profesionalnom nivou.