Odbojkaški savez Crne Gore

Address:19. Decembar br.5 (južna tribina Gradskog stadiona), 81000 Podgorica
Phone:+382 20 665 115
Website:www.oscg.me
FIVB

Šest evropskih klubova na Svjetskom klupskom prvenstvu odbojkaša

XIV SP klubova 2018. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 26. novembra do 2. decembra u Radomu, Žešuvu i Čestohovi, u Poljskoj. Na SP klubova igraće Skra Belhatov, domaćin turnira, ruski Zenit iz Kazanja, pobjednik CEV Lige šampiona, brazilski Sada Kruzeiro, pobjednik klupskog prvenstva Južne Amerike, iranski Hatam Ardakan, prvak klupskog prvenstva Azije, kao i 4 ekipe, koje su dobile “specijalnu pozivnicu (wild card)” FIVB: ruski Fakel iz Novog Urengoja, italijanski Trentino Volej i Kućine Lube Ćivitanova i poljska Aseko Resovija iz Žešuva.

Utakmice iz Poljske direktno će prenositi TV Sport Klub.

SENIORI – XIV SVJETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2017. – ČESTOHOVA, RADOM I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):
A GRUPA – RADOM:
1. KOLO – PONEDELJAK, 26. NOVEMBAR:
SKRA BELHATOV (POL) – KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)  17.30
ZENIT KAZANJ (RUS) – FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)  20.30
2. KOLO – UTORAK, 27. NOVEMBAR:
KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA) – ZENIT KAZANJ (RUS)  17.30
FAKEL NOVI URENGOJ (RUS) – SKRA BELHATOV (POL)  20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 29. NOVEMBAR:
FAKEL NOVI URENGOJ (RUS) – KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)  17.30
SKRA BELHATOV (POL) – ZENIT KAZANJ (RUS)   20.30

B GRUPA – ŽEŠUV:
1. KOLO – PONEDELJAK, 26. NOVEMBAR:
TRENTINO VOLEJ (ITA) – HATAM ARDAKAN (IRI)  17.30
ASEKO RESOVIJA (POL) – SADA KRUZEIRO (BRA)  20.30

2. KOLO – SREDA, 28. NOVEMBAR:
SADA KRUZEIRO (BRA) – TRENTINO VOLEJ (ITA)  17.30
HATAM ARDAKAN (IRI) – ASEKO RESOVIJA (POL)  20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 29. NOVEMBAR:
ASEKO RESOVIJA (POL) – TRENTINO VOLEJ (ITA)  17.30
HATAM ARDAKAN (IRI) – SADA KRUZEIRO (BRA)  20.30

ČESTOHOVA
SUBOTA, 1. DECEMBAR – POLUFINALE:
A 1 – B 2  17.30
B 1 – A 2  20.30

NEDJELJA, 2. DECEMBAR:
FINALE:     20.30
MEČ ZA TREĆE MJESTO:  17.30

SENIORI – FIVB – SVJETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:
XIII SP 2017. – OPOLE, LOÐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):
1. ZENIT KAZANJ (RUS)
2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)
3. SADA KRUZEIRO (BRA)
4. PGE SKRA BELHATOV (POL)
5. ZAKSA KEÐERŽIN KOZLE (POL)
5. ŠANGAJ (CHN)
7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)
7. SARMIJEH BANK (IRI)

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO (BRA)
2. ZENIT KAZANJ (RUS)
3. TRENTINO VOLEJ (ITA)
4. BOLIVAR (ARG)
5. UPCN (ARG)
5. TAIČUNG BANK (TPE)
7. MINAS TENIS KLUB (BRA)
7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)
2. ZENIT KAZANJ (RUS)
3. UPCN SAN HUAN (ARG)
4. PAJKAN TEHERAN (IRI)
5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)
5. AHLI (EGY)

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):
1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)
2. AL RAJAN (QAT)
3. UPCN (ARG)
4. SADA KRUZEIRO (BRA)
5. TRENTINO (ITA)
5. MATIN VARAMIN (IRI)
7. GVAJNABO METS (PUR)
7. ESPERANS TUNIS (TUN)

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO (BRA)
2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)
3. TRENTINO DIJATEK (ITA)
4. UPCN (ARG)
5. SFAKSIJEN (TUN)
5. PANASONIK PANTERS (JPN)
5. LA ROMANA (DOM)
5. KALEH (IRI)

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):
1. TRENTINO DIJATEK (ITA)
2. SADA KRUZEIRO (BRA)
3. PGE SKRA BELHATOV (POL)
4. ZENIT KAZANJ (RUS)
5. AL RAJAN (QAT)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. TIGRES UANL (MEX)
5. ZAMALEK (EGY)

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)
3. ZENIT KAZANJ (RUS)
4. SESI SAO PAULO (BRA)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)
5. AL AHLI KAIRO (EGY)
5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. SKRA BELHATOV (POL)
3. PAJKAN (IRI)
4. DREAN BOLIVAR (ARG)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. DINAMO MOSKVA (RUS)
5. AL AHLI (EGY)
5. POL MIČEL (USA)

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. SKRA BELHATOV (POL)
3. ZENIT KAZANJ (RUS)
4. PAJKAN TEHERAN (IRI)
5. ZAMALEK KAIRO (EGY)
5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)
5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)
5. AL ARABI DOHA (QAT)

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):
1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)
2. SISLI TREVIZO (ITA)
3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)
4. MESAÐERO RAVENA (ITA)
5. SANG MU (KOR)
5. BANESPA SAO PAULO (BRA)
7. KLUB AFRIKANE (TUN)
7. KOROSAL (PUR)

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):
1. MESAÐERO RAVENA (ITA)
2. BANESPA SAO PAULO (BRA)
3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)
4. FRANGOSUL (BRA)
5. TAJVAN (TPE)
6. CSKA MOSKVA (RUS)
7. KLUB AFRIKANE (TUN)
8. NARANJITO (PUR)

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):
1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)
2. BANESPA SAO PAULO (BRA)
3. MAKSIKONO PARMA (ITA)
4. MESAÐERO RAVENA (ITA)
5. CSKA MOSKVA (URS)
6. FILIPS MODENA (ITA)
7. MAHAD (ALG)
8. HIROŠIMA (JPN)

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):
1. MAKSIKONO PARMA (ITA)
2. CSKA MOSKVA (URS)
3. PIRELI SAO PAULO (BRA)
4. BANESPA SAO PAULO (BRA)
5. NIPON STIL (JPN)
6. SFAKSIJEN (TUN)