Sada, Zenit, Lube i Belhatov u polufinalu

254 pregleda

U prvom meču dana u grupi A sastali su se domaćin ZAKSA i Sada Cruzeiro.

Ovaj meč je odlučivao poslednjeg putnika u polufinale. Na kraju je slavio brazilski tim ubjedljivo 3:0 (25:13 32:30 25:20). U prvom setu aktuelni prvak svijeta bukvalno je razbio poljski tim. Sve je fukcionisalo savršeno u igri brazilskog tima pogotovo servis. U drugom setu vodila je ZAKSA 17:12 medjutim i taj set najviše zahvaljujući dobrim servisima brazilci rješavaju u svoju korist. Posle toga domaći tim više nije imao snage da se vrati u meč. Najbolji u redovima pobjednika bili su Leal sa 19 i Evandro sa 17 osvojenih poena. U redovima poljskog tima i danas je najefikasniji bio belgijanac Deroo sa 12 osvojenih poena.

U drugom meču italijanski Lube je bez većih problema savladao iranski Sarmaye Bank 3:0 (26:24 25:17 25:23).
Italijanski prvak se nalazi u fenomenalnoj formi. Po svemu do sad viđenom možda su i prvi favoriti za titulu.
I danas su u redovima Lubea najbolji bili Juantorena i Sokolov. Kubanac je osvojio 23 a bugarin 18 poena.
Kod iranaca najbolji je bio Mahmoudi sa 17 poena.

Sada Cruzeiro’s Robertlandy Simon Aties jumps high for a score

U prvom meču grupe B sastali su se kineski Šangaj i argentinski Bolivar. I pored toga što meč nije imao takmičarskog značaja viđena je ogromna borba. Vodili su argentinci dva puta ali na kraju slavio je Šangaj sa 3:2 (22:25 25:20 23:25 25:18 16:14). Ovo je ujedno bila prva istorijska pobjeda kineskog tima u ovom takmičenju. Šangaj je do pobjede predvodio Konte sa 20 poena. U poraženoj ekipi bolji od ostalih bio je Rozalin Penchev sa 14 poena.

U drugom meču koji je odlučivao pobjednika grupe sastali su se Zenit i Belchatow. Na kraju je slavio prvak Evrope sa ubjedljivih 3:0 (29:27 25:20 25:16). Poljski tim je samo u prvom u uspio da parira ruskoj ekipi. Drugi i treći set igrači Zenita su riješili bez većih problema. Do nove pobjede ekipu Zenita predvodio je kubanac Leon sa 20 poena. U domaćoj ekipi izdvojio se korektor Wlazly sa 10 poena.

PGE Skra Belchatow celebrate

Danas je pauza na prvenstvu, a u subotu su mečevi polufinala.

Od 17:30, u finalu prije finala, sastaće se Sada Cruzeiro i Zenit. Biće to repriza poslednjeg finala Svjetskog klupskog prvenstva i prilika ruskom timu za revanš.

U drugom meču italijanski Lube je veliki favorit protiv Belchatowa.

PRIPREMIO: Aleksandar Bojić