Rudar – Gimnazijalac 3:0

od Jelena
246 pregleda

Nije Gimnazijalac igrao loše već je Rudar odigrao i više nego dobro I na kraju došao do zasluženih bodova. Sam početak utakmice pripao je timu iz Kotora, imali su vodstvo i dobrim servisima poremetili prijem domaćih. Međutim kod rezultata 8:7 za Gimnazijalac serijom servisa Bojane Bulatović, zatim Anđele Milinković, a potom i Marije Bojović prvi set je lako pripao Rudaru. U drugom setu Sonja Svrkota sa nekolko dobrih blokova, a Neda Vujadinović i Anđelija Petrović sa razornim smečevima uslovili su da taj set traje kraće od 15 minuta. U trećem setu trenerica Nataša Marković dala je šansu svim igračicama, ali bez obzira na to nivo igre Rudara nije padao.

Istina je da smo odigrali mnogo bolje nego u prvom kolu. Vidi se da smo uigranije i da imamo samopuzdanje. Idemo dalje, naredno kolo smo u gostima- Duel sa Moračom, a potom nam u Pljevlja dolazi Luka Bar, kazala je poslije utakmice Anđelija Petrović.

Trener Gimnazijalca Milan Franović čestitao je Rudaru na pobjedi.

Prijatno sam iznenađen kvalitetom igre Rudara što je sa druge strane veoma neprijatno djelovalo po nas. Pokušali smo da se suprostvaimo, imali namjeru da uzmemo makar jedan set, ali večeras je Rudar bio dobar na svim pozicijama i bile su prosto nezaustavljive. Idemo dalje, znamo šta nam je cilj i vjerujemo u nas. Konačno imamo ekipu za duži vremenski period i siguran sam da se ove sezone nećemo boriti za opstanak, rekao je Franović nakon utakmice.

Rudar – Gimnazijalac 3:0 ( 25:10, 25:12, 25:9 )

Dvorana: SC “Ada”. Gledalaca oko 250.  Sudije: Sava Batizić i Petar Jocović (oba iz Podgorice).

AOK Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Loncović, Petrović, Džaković, Vujadinović, Džarić, PalibrkStanić. Trener: Nataša Marković.

Gimnazijalac: Kapisoda, Simun, Dojčinović, Đurović, Krgović, Kapetanović, Popović, Vukadinović, Radulović, Zambelić, ĐekovićĐaković. Trener: Milan Franović.