POL M: Trefl je ponovio uspjeh iz 2015. osvojivši nacionalni kup protiv Skra (VIDEO)

od Jelena
286 pregleda

Trefl Gdanjsk je nakon tri godine ponovo osvojio trofej u muškoj odbojci.

Trefl Gdanjsk je osvojio svoj drugi Puchar Polski nakon pobjede protiv ekipe PGE Skra Bełchatov u finalu u hali Stulecia (Centennial Hall) u Vroclavu rezultatom 3-0 (25:21, 25:22, 25:22). Skra igrači su se borili sa prijemom u prvom setu i Trefl je iskoristio to za prednost od 16-14, ali nisu posustali do kraja, završavajući ga 25-21 u svoju korist. U drugom setu, problemi sa prijemom Skra igrača su se pogoršali  uprkos tome što su bili blizu prednosti u prvom tehničkom tajm autu (7-8), Trefl je pobjegao na tri poena ubrzo nakon toga (13-10). Kada je tim trenera Andrea Anastasi imao vodstvo od 15-11, bilo je jasno u kom pravcu će ovaj set ići 25-22. Treći set je bio još napetiji. Prvo, Trefl je vodio  4-1,  rezultat koji Skra pretvara u 6-5. Pošto se set približio kraju, igrači sa obije strane su postali sve nervozniji. Treći set se završava rezultatom 25:22.

Damian Schulz je osvojio MVP  utakmice, sa osvojenih 17 poena. Srpski odbojkaš Srećko Lisinac i Mariusz Vlazłi su za Skru postigli po 12 poena.