Partizan spasio prvu meč loptu Crvene Zvezde

291 pregleda

Odbojkaši Partizana smanjili su na 1-2 u finalnoj seriji Superlige Srbije protiv Crvene zvezde, koju su pobjedili preokretom sa 3:1 (14:25, 25:22, 25:20, 25:23).

Odbojkaši Zvezde su u prvom meču napravili brejk sa 3:2, i drugi su dobili posle pet setova i maratonske borbe u 124 minuta, da bi treći takođe opravdao epitet derbija bespoštednom borbom za titulu.

Poslije Zvezdinog ubjedljivog prvog seta, crno-bijeli su izjednačili, a dobar početak trećeg seta omogućio im je da diktiraju tempo i preokrenu. Partizan je i u četvrtom bio bolji na početku, poveo je sa 12:7, da bi Zvezda prednost topila do izjednačenja na 20:20, otkad se igralo poen za poen, sve do prve meč lopte koja je iskorišćena za novi duel.

Četvrti susret odigraće se u hali USC “Voždovac” na Banjici, 10. maja, kada će crveno-bijeli biti domaćini. Eventualna majstorica igraće se 12. maja u SC “Vizura” 12. maja.

Crvena zvezda – Partizan 1:3 (25:14, 22:25, 20:25, 23:25)
Dvorana: USC „Voždovac”. Gledalaca: 1.100. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Ivan Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 103 minuta. Rezultat u seriji: 2:1.
Crvena zvezda: Okolić 7, Stoilović 21, Koprivica 7, Milutinović 11, Blagojević 5, Buculjević 2, Jevtić (libero), Stefanović 1, Gmitrović 11, Nejić, Martinović, Kecman. Trener: Dragan Kobiljski.
Partizan: Lopar 9, Kostić 3, Mrdak 10, Majstorović 14, P. Nikolić 7, M. Nikolić 26, Rajković (libero), Ivković 1, Jokanović, Popović, Veličković.Trener: Vladimir Vasović.