PAO do prve titule od 2006. godine, odličan Ćaćić

od Jelena
342 pregleda

Panatinaikos je novi šampion Grčke pošto je i u drugom meču finalne serije plejofa savladao vječitog rivala ekipu Olimpijakosa rezultatom 3:1.

Nakon pobjede u prvom susretu maksimalnim rezultatom, Zeleni su iskoristili praktično prvu meč loptu i na taj način stigli do prve titule od 2006. godine, a 25 u dugoj klupskoj istoriji.

Iako su posle dobre igre dobili prvi set, a i u većem dijelu drugog vodili od dva do četiri poena, odbojkaši Olimpijakosa nisu imali snage da završe dobro započeti posao. U završnici drugog perioda, posle vođstva čete iz Pireja 21:20, PAO je nanizao četiri poena što je bilo dovoljno da stigne do izjednačenja, a po svemu viđenom do kraja susreta, praktično i riješi meč.

U trećem i četvrtom setu, na terenu je postojala samo ekipa u zelenim dresovima, koja je uz mali broj navijača, na kraju znala da proslavi osvajanje šampionske titule.

Junak pobjede bio je 20-godišnji Alesandros Raptis sa 19 poena, a odličnu partiju pružio je Crnogorac Vojin Ćaćić sa 12 poena.

U poraženom timu, devet poena osvojio je korektor Aspiotis, a činjenica da niko nije imao dvocifren broj, govori kako su igrali momci u crveno-belim dresovima.