Connect with us

Svjetski kup

Objavljen raspored Svjetskog kupa odbojkaša (01-15.oktobra, Japan)

Svjetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je raspored utakmica XIV Svjetskog kupa 2019. u konkurenciji odbojkaša, koji će se odigrati 1 – 15. oktobra.

Na turniru će igrati Japan, Poljska, Italija, Rusija, Iran, Australija, Egipat, Tunis, SAD, Kanada, Brazil i Argentina. Sve utakmice iz Japana direktno će prenositi TV Sport Klub.

Na turniru odbojkaša prvih pet kola će se odigrati u Fukuoki i Naganu, dok će se preostalih šest kola odigrati u Hirošimi.

Za razliku od prethodnih godina, Svjetski kup nije kvalifikaciono takmičenje za Olimpijske igre. Rezultati Svjetskog kupa će reprezentacijama učesnicama donijeti bodove za rang listu FIVB.

XIV SVJETSKI KUP 2019. – FUKUOKA, NAGANO, HIROŠIMA – JAPAN (1 – 15. OKTOBAR):
A GRUPA – FUKUOKA (DVORANA MARINA MESE, 8500):
1. KOLO – UTORAK, 1. OKTOBAR:
SAD – ARGENTINA 12.30 časova po lokalnom, odnosno 5.30 časova po našem vremenu
POLJSKA – TUNIS 15.00 (8.00)
ITALIJA – JAPAN 19.20 (12.20)

2. KOLO – SRIJEDA, 2. OKTOBAR:
ARGENTINA – TUNIS 12.30 (5.30)
ITALIJA – SAD 15.00 (8.00)
POLJSKA – JAPAN 19.20 (12.20)

3. KOLO – PETAK, 4. OKTOBAR:
ITALIJA – ARGENTINA 12.30 (5.30)
POLJSKA – SAD 15.00 (8.00)
JAPAN – TUNIS 19.20 (12.20)

4. KOLO – SUBOTA, 5. OKTOBAR:
POLJSKA – ARGENTINA 12.30 (5.30)
ITALIJA – TUNIS 15.00 (8.00)
SAD – JAPAN 19.20 (12.20)

5. KOLO – NEDELJA, 6. OKTOBAR:
ITALIJA – POLJSKA 12.30 (5.30)
SAD – TUNIS 15.00 (8.00)
JAPAN – ARGENTINA 19.20 (12.20)

B GRUPA – NAGANO (DVORANA BELI PRSTEN, 5000):
1. KOLO – UTORAK, 1. OKTOBAR:
AUSTRALIJA – EGIPAT 11.00 (4.00)
RUSIJA – IRAN 14.00 (7.00)
BRAZIL – KANADA 18.00 (11.00)

2. KOLO – SRIJEDA, 2. OKTOBAR:
IRAN – EGIPAT 11.00 (4.00)
RUSIJA – KANADA 14.00 (7.00)
BRAZIL – AUSTRALIJA 18.00 (11.00)

3. KOLO – PETAK, 4. OKTOBAR:
IRAN – KANADA 11.00 (4.00)
RUSIJA – AUSTRALIJA 14.00 (7.00)
BRAZIL – EGIPAT 18.00 (11.00)

4. KOLO – SUBOTA, 5. OKTOBAR:
KANADA – EGIPAT 11.00 (4.00)
RUSIJA – BRAZIL 14.00 (7.00)
IRAN – AUSTRALIJA 17.00 (10.00)

5. KOLO – NEDELJA, 6. OKTOBAR:
RUSIJA – EGIPAT 11.00 (4.00)
IRAN – BRAZIL 14.00 (7.00)
KANADA – AUSTRALIJA 17.00 (10.00)

A GRUPA – HIROŠIMA (VELIKA DVORANA, 7000):
1. KOLO – SRIJEDA, 9. OKTOBAR:
ITALIJA – EGIPAT 12.30 (5.30)
RUSIJA – POLJSKA 15.00 (8.00)
JAPAN – AUSTRALIJA 19.20 (12.20)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. OKTOBAR:
POLJSKA – EGIPAT 12.30 (5.30)
ITALIJA – AUSTRALIJA 15.00 (8.00)
RUSIJA – JAPAN 19.20 (12.20)

3. KOLO – PETAK, 11. OKTOBAR
POLJSKA – AUSTRALIJA 12.30 (5.30)
RUSIJA – ITALIJA 15.00 (8.00)
JAPAN – EGIPAT 19.20 (12.20)

4. KOLO – NEDELJA, 13. OKTOBAR:
ITALIJA – KANADA 12.30 (5.30)
POLJSKA – BRAZIL 15.00 (8.00)
IRAN – JAPAN 19.20 (12.20)

5. KOLO – PONEDELJAK, 14. OKTOBAR:
POLJSKA – KANADA 12.30 (5.30)
ITALIJA – IRAN 15.00 (8.00)
BRAZIL – JAPAN 19.20 (12.20)

6. KOLO – UTORAK, 15. OKTOBAR:
POLJSKA – IRAN 12.30 (5.30)
ITALIJA – BRAZIL 15.00 (8.00)
JAPAN – KANADA 19.20 (12.20)

B GRUPA – HIROŠIMA (MALA DVORANA, 1200):
1. KOLO – SRIJEDA, 9. OKTOBAR:
KANADA – TUNIS 11.00 (4.00)
BRAZIL – ARGENTINA 14.00 (7.00)
IRAN – SAD 18.00 (11.00)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. OKTOBAR:
ARGENTINA – KANADA 11.00 (4.00)
IRAN – TUNIS 14.00 (7.00)
SAD – BRAZIL 18.00 (11.00)

3. KOLO – PETAK, 11. OKTOBAR
IRAN – ARGENTINA 11.00 (4.00)
BRAZIL – TUNIS 14.00 (7.00)
SAD – KANADA 18.00 (11.00)

4. KOLO – NEDELJA, 13. OKTOBAR:
RUSIJA – ARGENTINA 11.00 (4.00)
SAD – AUSTRALIJA 14.00 (7.00)
EGIPAT – TUNIS 17.00 (10.00)

5. KOLO – PONEDELJAK, 14. OKTOBAR:
RUSIJA – SAD 11.00 (4.00)
ARGENTINA – EGIPAT 14.00 (7.00)
AUSTRALIJA – TUNIS 17.00 (10.00)

6. KOLO – UTORAK, 15. OKTOBAR:
SAD – EGIPAT 11.00 (4.00)
RUSIJA – TUNIS 14.00 (7.00)
ARGENTINA – AUSTRALIJA 18.00 (11.00)

More in Svjetski kup