Lube savladao Peruđu za sedmi trofej u Kupu Italije

541 pregleda

Odbojkaši Lubea sedmi put u istoriji osvojili su Kup Italije, pošto su u finalnom meču u Bolonji, savladali Peruđu rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 18:25, 25:17, 25:17. Kubanac Robertlandi Simon proglašen je za najboljeg igrača (MVP) završnog turnira.

Finale 43. nacionalnog Kupa nije donijelo očekivanu dramu, pošto je svaki set završen sa velikom rezultatskom razlikom. Prvi su dobili odbojkaši Lubea, jer su dominirali u napadu, a prednjačio je korektor Kamil Rihlicki, koji je u ovom periodu osvojio sedam poena.

U drugom setu, od rezultata 10:9, Peruđa je na servise Olega Plotnickog vezala šest poena i do kraja ovog dijela igre sačuvala prednost za izjednačenje.

Do 11:11 u trećem setu, vladala je potpuna neizvjesnost, a onda je na servise Simonea Ancanija, uz sjajnu partiju Simona i Leala, Lube osvojio osam poena i ubrzo ponovo dođao do vođstva od 2:1.

Pokušao je Vital Hejnen trener Peruđe u četvrtom periodu sa uvođenjem Aleksandra Atanasijevića, ali ni to nije pomoglo klubu iz prijestonice Umbrije. Već na početku seta, ekipa iz Ćivitanove povela je 13:5, a do kraja meča iskusni tim Ferdinanda De Đorđija znalački je sačuvao ubjedljivu prednost.

U pobjedničkom timu Joandi Leal i Robertlandi Simon osvojili su po 17 poena, Kamil Rihlicki je dodao 15, a Osmani Huantorena 12. Ipak, junak pobjede bio je dizač Lusijano De Čeko, koji je protiv svojih dugogodišnjih saigrača iz Peruđe odigrao pravu simultanku.

Kod poraženih, Vilfredo Leon je upisao 21, a Sebastijan Sole i Oleg Plotnicki po osam poena. Aleksandar Atanasijević je osvojio 3 poena.

Zanimljivo, već u srijedu u Ćivitanovi, uz direktan prenos na Sport Klubu od 18 časova sastaju se isti ovi rivali, u derbi meču pretposlednjeg, 21. kola italijanske Serije A.

izvor: sportklub.rs