LN: Brazil, Rusija i SAD u polufinalu

od Jelena
297 pregleda

U drugom meču Grupe A finalnog turnira Lige Nacija Brazil je ubjedljivo savladao Srbiju 3:0 (25:16, 28:26, 25:19) i na taj način obezbjedio plasman u polufinale. Među četiri najbolje na finalnom turniru plasman su obezbjedile SAD i Rusija, dok će se za preostalo mjesto boriti domaćin Francuska i Srbija.

Izabranici Nikole Grbića samo su u drugom setu parirali olimpijskom šampionu. Imali su šansu da ga dobiju i izjednače, ali su Brazilci imali jače živce i došli do kapitalnog vođstva 2:0, pošto su prethodni set dobili ubjedljivo i najavili lagan trijumf.

U trećem setu Orlovi su se dobro držali do 12:12, ali je arbitar iz Kine poklonio poen Brazilu iako je jasno bilo da je Lisinac zabilježio as. Posle toga sudija je dao znak za servis, iako nije kompletirana izmjena u srpskom timu srednjaka i libera, što je iskoristio Bruno i servirao, a poen je pripao Brazilcima uslijed greške u rotaciji. Servis po pravilima nije smio da se uopšte dozvoli dok se srpski tim ne postavi, stoga to je bila još jedna pogrešna odluka na štetu izabranika Nikole Grbića.

Na to se nadovezala greška Marka Podraščanina i Brazil je otišao na 15:12, čime su praktično trasirali put ka osvajanju trećeg seta i maksimalnoj pobjedi. Kod pobjednika najefikasniji bili su Valas sa 16 i Lukas Satkamp sa poenom manje. Na drugoj strani Atanasijević je upisao 17 poena, dok je Ivović zabilježio 13.

U poslednjem duelu Grupe A Srbija igra protiv Francuske i potrebna joj je pobjeda 3:0 ili 3:1 za plasman u polufinale, u koje su se već plasirali Brazil, Rusija i SAD, koja je u drugom meču Grupe B savladala Poljsku 3:0. Meč između Srbije i Francuske na programu je u petak od 20:45 uz direktan prenos na Sport Klubu 3.

Brazil je pobijedio Srbiju ubjedljivim rezultatom 3:0. SAD su deklasirale Poljsku rezultatom 3:0.