Liga nacija: Bez iznenađenja drugog dana

od Jelena
444 pregleda

Odbojkašice Srbije savladale su Južnu Koreju 3:1 u drugom meču u Ligi nacija u Beogradu. Po setovima je bilo 15:25, 25:18, 25:17 i 25:14. Srpska selekcija je ovaj meč igrala bez glavnih zvijezda.

Selektor Zoran Terzić je dao šansu rezervistkinjama. Tako su na startu počele Emilija Antanasijević, Mina Popović, Ana Bjelica, Maja Aleksić, Jelena Blagojević, Sara Lozo i libero Teodora Pušić. Na klupi su Tijana Bošković, Stefana Veljković, Brankica Mihajlović, Bianka Buša.

U prvom setu je srpska selekcija bila dosta uplašena i dosta su griješile rezervistkinje srpske reprezentacije. Zato je Koreja neočekivano lako dobila prvi set sa deset razlike za samo 21 minut.

Ipak u drugom setu se situacija okrenula, greške srpske reprezentacije su postale sve ređe i izabranice Zorana Terzića su kontrolisale meč. Odlično su igrale Ana Bjelica, Maja Aleksić i Mina Popović, dok se kasnije i Sara Lozo priključila odličnim napadima.

Srbija je dobila drugi set 25:18, a ništa se bitnije nije promenilo ni u naredna dva seta. Treći set je ekipa Zorana Terzića 25:17, a četvrti 25:14. Šansu je na kraju četvrtog seta dobila i 16-godišnja Bojana Gočanin koja igra na poziciji libera. Ona je igračica Takova iz Gornjeg Milanovca.

Najefikasnija u postavi Srbije je bila Ana Bjelica sa 19 poena, Mina Popović je imala 15. Sohvi Kang je kod Koreje bila najbolja sa 16 poena.