Kup Italije: Peruđa je osvojila prvo zlato u Italijanskom Kupu

od Jelena
280 pregleda

Odbojkaši Peruđe novi su osvajači Kupa Italije pošto su u finalu u Bariju bili bolji od dosadašnjeg pobjednika Lubea 3:1 (16:25, 25:22, 25:20, 27:25). Meč je trajao jedan sat i 53 minuta.

Po prvi put u istoriji kluba, Sir Safeti Conad Perugia osvojio je zlatnu medalju u nacionalnom kupu – Del Monte Coppa Italia. Perugia je prevladala nad nosačima trofeja kupa Cucine Lube Civitanova u finalu u Bariju rezultatom 3-1 (16:25, 25:22, 25:20, 27:25). Tako su ove sezone dodali drugu zlatnu medalju pored već osvojenog nacionalni Supercup-a. Lube je srušio Perugiju u prvom setu i izgledalo je da će biti u pitanju rutinska pobjeda osvajača. Ali, Perugia se nije samo zadržala na 1-1, već je i povela sa rezultatom 2-1, što je uvod u lijepi četvrti set koji je bio pun tenzije. Perugia je stalno imala prednost od 2 poena dok se Lube konačno nije uspio izjednačiti na 12-12. Četvrti set se završava rezultatom 27:25.

Srpski igrač Aleksandar Atanasijević je na čelu Perugie, koji je u četvrtom setu imao odličan napad od 77%, sa 20 poena i nagrađen je za MVP finalnog turnira. Njegov sunarodnik Marko Podraščanin napravio je 89% odličnog napada (8/9, 13 poena). Što se tiče Lubea, koji se borio sa prijemom tokom čitavog meča (35% pozitivno), ali posebno u trećem setu (samo 20%), Bugarin Tsvetan Sokolov je postigao 22 poena.