Kup Italije: Lube, Peruđa, Trentino i Modena na završnom turniru

od Jelena
501 pregleda

Odbojkaši Lubea, Peruđe, Trentina i Modene plasirali su se na finalni turnir Kupa Italije, koji će se u subotu i nedjelju održati u Kasalekijo Di Renu, predgrađu Bolonje.

U prvom polufinalu, u subotu od 15.30 časova, sastaće se Lube i Modena, a nakon tog susreta, oko 18 časova slijedi meč između Peruđe i Trentina.

U četvrtfinalnim utakmicama, odigranim u srijedu, nije bilo mnogo uzbuđenja. Jedini meč, koji je donio kakvu-takvu borbu, odigrao se u Peruđi, gdje je Ravena dobila prvi set, a onda propustila priliku u nastavku meča da ozbiljnije naudi favorizovanom domaćinu 3:1 (25:27, 26:24, 26:24, 25:21). Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vilfredo Leon sa 25 poena, dok je Oleg Plotnicki dodao 19. U poraženom timu, koji je ostavio sjajan utisak, istakao se Frančesko Rećine sa 20 poena,

Lube je deklasirao Padovu sa 3:0 (25:13, 25:12, 25:16), uz 11 poena Osmanija Huantorene i deset Kamila Rihlickog.

Trentino je neočekivano lako izašao na kraj sa Milanom – 3:0 (25:22, 25:21, 25:21). Junak meča bio je  Abdelaziz Nimir sa 17 poena, uz pratnju Rikarda Lukarelija  koji je brojao do 11.

Meč između Modene i Monce trajao je neočekivano kratko, 87 minuta, pošto su „žuto-plavi” slavili maksimalnu pobjedu – 3:0 (28:26, 25:17, 26:24).

Luka Vetori je upisao 13 poena, a Nemanja Petrić  poen manje (12) . U ekipi Monce usamljen je bio Adis Lagumdžija sa 17 poena.

Izvor: sporklub.rs