Koneljano prvi putnik za Berlin

od Jelena
353 pregleda

Odbojkašice Koneljana prve su finalistkinje Lige šampiona, pošto su i u revanšu polufinala u Istanbulu savladale ekipu Fenerbahčea sa 3:0, po setovima 18:25, 22:25, 26:28.

Sve najbitnije u ovom meču dogodilo se u prva dva seta, pošto su gošče osvanjanjem jednog boda već posle 60 minuta igre osvojile mesto u svom drugom finalu elitnog takmičenja.

Samo u završnici drugog perioda domaća publika je povjerovala u preokret jer su od rezultata 14:22, njihove ljubimice stigle na samo poen zaostatka (22:23), ali više od toga nisu mogle.

Poenima Vološ i Sile, Italijanke su povele 2:0 i praktično stavile tačku na ovaj dvomeč.

Treći set donio je izjednačenu borbu, ali bez velike drame, iako je italijanski klub na razliku dobio ovaj period igre.

U pobjedničkom timu Hrvatica Samanta Fabris zabilježila je 17 poena, a Ana Danezi 12. Kod poraženih, koji sa klupe vodi Zoran Terzić, bolja od ostalih bila je Samanta Brisio sa 15 poena, dok je Kubanka Melisa Vargas upisala 14, uz veoma loš procenat napada (30%).

U srijedu će u drugom polufinalu revanš igrati Novara i Vakifbank, posle maksimalne pobjede Italijanki u prvom meču u Istanbulu.

Utakmica je na programu od 20:30h uz direktan prenos na SK2.

izvor: sportklub.rs