Katić vodio Belhatov do pobjede, slavila i Peruđa

od Jelena
380 pregleda

Odbojkaši SKRA iz Belhatova ostvarili su pobjedu vrijednu tri boda, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Zenita, pa će na revanš u Sankt Peterburg, naredne srijede, otići silno motivisani i sa velikim izgledima da se dokopaju polufinala.

Posle 110 minuta igre, na velikom semaforu u dvorani „Energija”, stajalo je 3:1, po setovima 25:18, 13:25, 25:22, 25:18. Domaći navijači, njih 2.700, koji su stvorili sjajnu atmosferu, znali su na kraju da proslave trijumf sa svojim ljubimcima.

Poljaci su odlično počeli meč. Postava Lomač – Vlazue, Katić – Ebadipur, Klos – Kohanovski i libero Pjehocki, od prvog poena dala je do znanja Rusima da će teško izbjeći poraz u Belhatovu. U odsustvu Kubanca Kameha, uzdali su se u silu Grozera, ali je bilo primjetno da će se dosta mučiti zbog učinka ostalih igrača.

Nakon što su odbojkaši SKRA sigurnom igrom dobili prvi set, u nastavku se potpuno promijenila slika na terenu. Griješio je domaćin, poklonio 10 poena gostima, a na semaforu prava katastrofa za četu iz Belhatova – 13:25 (1:1).

Od početka trećeg seta, kad se u igru vratio Milan Katić, razvila se sjajna borba. Sve do 18:18 vladala je potpuna rezultatska neizvesnost, a onda je domaćin blokom Klosa i asom Vlazlija došao do kapitalne prednosti.

Četvrti period, domaćin je odigrao u dahu. Posle 11:10, na krilima Iranca Ebadipura, Poljaci su došli do nedostižnih 16:12, da bi do kraja susreta, zahvaljujući i sjajnom Katiću, SKRA ubjedljivo došao do pobjede – 25:18.

U pobjedničkom timu Ebadipur je osvojio 18 poena, Kohanovski 12, a Vlazue, Katić i Kohanovski po 10. Usamljeni Grozer zaustavio se na 23 poena, jer je drugi najbolji poenter kod gostiju, Jevgenij Sivoželez dodao osam.

Peruđa je posle velike borbe uspjela da pobedi Šomon u Remsu, i to tek posle pet setova, 25:21, 29:31, 17:25, 25:19 i 16:14. Vicešampion Francuske odigrao je sjajan meč, vodio sa 2:1, ali je šampion Italije na kraju ipak slavio.

Posle osvajanja prvog seta, gosti su snažno nastavili u drugom, gdje su čak poveli i sa 19:12. Hrabra ekipa Silvana Prandija se nije predavala i uspjela je da iskoristi petu set – loptu, dok Peruđa nije realizovala svoje četiri. U trećem delu igre videli smo rapsodiju domaćih, koju su ubjedljivo došli na prag pobjede. Ipak, ekipa Lorenca Bernardija je osvojila četvrti period igre, prije svega jer su tada upisali čak 10 poena iz bloka! U taj – brejku je Atanasijević igrao fenomenalno, vodila je Peruđa 10:5, ali je domaćin serijom 6:0 preokrenuo. Šomon je stigao prvi do meč – lopte, ali je Peruđa ipak preokrenula, iskoristila svoju prvu i došla do pobjede.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Atanasijević sa 21 osvojenim poenom, od čega je čak osam upisao u taj – brejku. Filipo Lanca je osvojio 18, a Marko Podraščanin 10 poena. Kod domaćina, Žilijen Vinkelmiler je zabilježio 17 poena.

Revanš meč na programu je naredne srijede u Peruđi, domaćin mora da zabilježi još jednu pobjedu, kako bi prošao dalje i zakazao polufinalni obračun sa boljim iz duela između Gdanjska i Zenita iz Kazanja.