I liga (Ž) : Luka Bar – Rudar 3:1

od Jelena
299 pregleda

Luka Bar je dobila derbi protiv Rudara sa 3:1, pa su Baranke preuzele lidersku poziciju, upravo od Pljevljanki.

Luka Bar je upisala desetu pobjedu, a Rudar drugi poraz, pa dva tima imaju isti skor, ali “sirene” dva boda više.

Prva dva seta su završena u korist jedne, odnosno druge ekipe sa identičnim rezultatom, a prava drama viđena je u naredna dva seta, u kojem za gođće nije igrala korektorka Neda Vujadinović, koja je u finišu drugog seta povrijedila skočni zglob.

U trećem setu se kod 20:16 činilo da će Luka Bar lako do vođstva od 2:1, ali je Rudar izjednačio na 22:22. Ipak, sa dva uzastopna poena, Baranke su osigurale ovaj set.

Činilo se da će se igrati pet setova, jer je Rudar u četvrtom setu vodio 6:0, 9:2, 12:6, 16:9 i 21:17. Ipak, šampionke su uspjele da preokrenu i prve dođu do set, odnosno meč lopte na 24:23.

Rudar se nije predavao, stigao je do set lopte na 26:25, ali je Luka Bar, ipak, uspjela da sa tri poena u nizu stigne do važne pobjede u derbiju…

Izvor: Vijesti

Luka Bar – Rudar 3:1 (25:19,19:25,25:23,28:26)

Dvorana: SC Topolica. Gledalaca oko 100. Sudije: Simonovska S. i Bulatović M. (oboje iz Bara).

LUKA BAR: Petrović, Denić, Cenović, Ratknić, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjakterević. Trener Vladimir Milačić.

AOK RUDAR: Bojović, Vujadinović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Loncović, Petrović, Marković, Džaković, Stanić, Muhović. Trener Nataša Marković.