Connect with us

Razno

GALEB KUP 2019: Morača poražena u finalu, Galebu treće mjesto

Tradicionalni, 13. po redu odbojkaški turnir Galeb Kup 2019., osvojila je ekipa albanskog premijer ligaša OK Mirdita. Učesnici turnira su bili, pored domaćeg OK Galeba i OK Makarska (RH), OK Mirdita (AL), OK Morača (CG), OK Gimnazijalac i OK Jedinstvo Franca (CG).

Na turniru u dva dana, u salama OŠ “Anto Đedović” i OŠ “Jugoslavija” prikazana je kvalitetna i vrlo zanimljiva odbojka.

U borbi za treće mjesto, Galeb je bio bolji od Gimnazijalca 2:1, a u finalu Mirdita je sa dvije internacionalke slavila protiv Morače (2:1).

Pored odbojke, važan segment turnira bilo je prijateljstvo i druženje učesnika iz susjednih zemalja, kao i proširenje saradnje, posebno sa ekipom iz Albanije koja je pretendent za titulu svoje zemlje.

Domaćin Galeb sa podmađenom ekipom, pružio je dostojan otpor sa 1:2, od favorita Morače i Mirdite. Solidne partije pružile su i sve ostale mlade ekipe.

REZULTATI:

Subota 28.09.2019. po grupama:

Grupa A – OŠ Anto Đedović

09:30      Mirdita – Makarska 3:0

10:30      Gimnazijalac – Mirdita 0:3

11:30   Makarska – Gimnazijalac 1:2

Grupa B – OŠ Jugoslavija          

09:30   Morača – Galeb 2:1

10:30   Jedinstvo – Morača 0:3

11:30   Galeb – Jedinstvo 3:0

Nedelja 29.09.2019.

Polufinala:

Mirdita – Galeb 2:1

Gimnazijalac – Morača 0:2

Poraženi za 3. mjesto:

Galeb – Gimnazijalac 2:1

Pobjednici za 1. mjesto:

Mirdita – Morača 2:1

Za 5. mjesto, razigravali su se Makarska, Jedinstvo i ekipa Galeb II koja je uključena sa ciljem da svi učesnici turnira odigraju po dvije utakmice:

Makarska – Jedinstvo 2:0

Makarska – Galeb II 1:2

Jedinstvo – Galeb II 2:0

Konačan redosled ekipa:

  1. Mirdita
  2. Morača
  3. Galeb
  4. Gimnazijalac
  5. Jedinstvo
  6. Makarska

Svim učesnicima dodijeljeni su pehari: za I, II I III mjesto, kao i ostalim za učešće.

O pojedinačnim priznanjima, odlučili su treneri:

  • Najbolja tehničarka Gvantsa Malkarašvilli (Mirdita)
  • Najbolja igračica Ashley Mutnca (Mirdita)
  • Najbolja smečerka Nataša Mašanović (Morača)
  • Najbolja blokerka Nađa Janjević (Morača)
  • Najbolji libero Lana Labović (Galeb)

More in Razno