Derbi u Novari pripao odbojkašicama Monce

od Jelena
396 pregleda

U utorak su u Italiji odigrana tri meča ženske odbojkaške Serije A1 i sve tri pobjede ostvarile su gostujuće ekipe.

U derbiju dana drugoplasirana Novara je kao domaćin poražena od trećeplasirne Monce. Rezultatski ubjedljivo 0:3, iako je svaki set bio neizvjestan – 23:25, 23:25, 22:25.

U prva dva su gošće iz Monce uglavnom vodile, da bi u poslednjem setu Novara čak vodila sa 5:0, 15:10 i onda 19:17, ali su odbojkašice iz Monce ipak bile smirenije i sigurnije što se set približavao kraju, da bi u finišu uspjele da slome rivalke.

Isti epilog bio je i u Firenci gdje je slavila ekipa Busto Arsicio, rezultatom 0:3 po setovima 19:25, 20:25, 21:25. Odbojkašice iz Lombardije nijednog trenutka nisu dozvolile domaćim igračicama da se razmahnu. Djevojke iz Toskane su samo na momente imale prednost na početku prvog i trećeg seta, sve ostalo pripalo je gošćama.

Rezultatski najneiznesniji od tri meča igran je u Peruđi gdje je takođe pobijedila gostujuća ekipa. Skandići je dobio prvi set, Peruđa drugi, a onda su gošće rezultatski ubjedljivo slavile u preostala dva – 1:3. Po setovima: 16:25, 25:23, 18:25, 21:25.

Rezulati: Firenca – Busto Arsicio 0:3, Novara – Monca 0:3, Peruđa – Skandići 1:3.

Tabela: Koneljano 54, Novara 46, Monca 39, Skandići 30, Kjeri 29, Busto Arsicio 22, Kuneo 19.