Connect with us

Liga Nacija

Danas startuje Liga Nacija za odbojkaše, gledajte na Sport klubu!

Liga Nacija za odbojkaše, novo takmičenje FIVB koje je zamijenilo nekadašnju Svjetsku ligu i Gran pri, počinje danas!

Prenose utakmica možete pratiti na kanalima Sport kluba.

Takođe, sve informacije oko ovog takmičenja možete pronaći na zvaničnom sajtu http://www.volleyball.world/en/vnl/men/teams .

SENIORI – I LIGA NACIJA 2018. (25. MAJ – 24. JUN)
I VIKEND (25 – 27. MAJ):
4. GRUPA – KRALJEVO (NOVA HALA SPORTOVA), SRBIJA:
Sudije: Nasr Šaban iz Egipta, Vojćeh Marošek iz Poljske, Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike i Epaminondas Gerotodoros iz Grčke. Rezervni sudija: Dejan Rogić iz Srbije.

  1. KOLO – PETAK, 25. MAJ:
    SRBIJA – BRAZIL  20.00
    NEMAČKA – ITALIJA 17.00
  2. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:
    SRBIJA – NJEMAČKA  19.00
    ITALIJA – BRAZIL  16.00
  3. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:
    SRBIJA – ITALIJA  19.00
    BRAZIL – NJEMAČKA 16.00
  1. GRUPA – RUAN (KINDARENA), FRANCUSKA:
    1. KOLO – PETAK, 25. MAJ:
    AUSTRALIJA – JAPAN  17.00
    FRANCUSKA – IRAN  20.00
    2. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:
    IRAN – AUSTRALIJA  17.00
    FRANCUSKA – JAPAN  20.00
    3. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:
    IRAN – JAPAN     15.00
    FRANCUSKA – AUSTRALIJA  18.00
  2. GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN), KINA:
    1. KOLO – PETAK, 25. MAJ:
    ARGENTINA – SAD  16.00 (10.00)
    KINA – BUGARSKA  19.30 (13.30)
    2. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:
    BUGARSKA – SAD  16.00 (10.00)
    KINA – ARGENTINA  19.30 (13.30)
    3. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:
    ARGENTINA – BUGARSKA 16.00 (10.00)
    KINA – SAD    19.30 (13.30)
  3. GRUPA – KATOVICE I KRAKOV, POLJSKA:
    1. KOLO – KATOVICE, PETAK, 25. MAJ:
    POLJSKA – KOREJA  16.00
    RUSIJA – KANADA  19.00
    KRAKOV:
    2. KOLO – SUBOTA, 26. MAJ:
    POLJSKA – RUSIJA  16.00
    KANADA – KOREJA  19.00
    3. KOLO – NEDELJA, 27. MAJ:
    POLJSKA – KANADA 16.00
    RUSIJA – KOREJA  19.00

II VIKEND (1 – 3. JUN):
5. GRUPA – SOFIJA (ARENA ARMEJEC), BUGARSKA:
Sudije: Fabricio Paskvali iz Italije, Juraj Mokri iz Slovačke, Štefan Grider iz Švajcarske i Vlastimil Kovarž iz Češke.

  1. KOLO – PETAK, 1. JUN:
    SRBIJA – BUGARSKA  20.00 (19.00)
    RUSIJA – AUSTRALIJA  17.00 (16.00)
  2. KOLO – SUBOTA, 2. JUN:
    SRBIJA – RUSIJA   17.00 (16.00)
    BUGARSKA – AUSTRALIJA 20.00 (19.00)
  3. KOLO – NEDELJA, 3. JUN:
    SRBIJA – AUSTRALIJA  17.00 (16.00)
    BUGARSKA – RUSIJA  20.00 (19.00)
  4. GRUPA – GOJANIJA, BRAZIL:
    1. KOLO – PETAK, 1. JUN:
    SAD – JAPAN   12.15 (17.15)
    BRAZIL – KOREJA  15.05 (20.05)
    2. KOLO – SUBOTA, 2. JUN:
    BRAZIL – JAPAN  8.35 (13.35)
    SAD – KOREJA   11.10 (16.10)
    3. KOLO – NEDELJA, 3. JUN:
    JAPAN – KOREJA  10.05 (15.05)
    BRAZIL – SAD   12.40 (17.40)
  5. GRUPA – SAN HUAN (DVORANA ALDO KANTONI), ARGENTINA:
    1. KOLO – PETAK, 1. JUN:
    ITALIJA – KANADA  18.10 (23.10)
    ARGENTINA – IRAN  21.10 (subota u 2.10)
    2. KOLO – SUBOTA, 2. JUN:
    IRAN – ITALIJA    18.10 (23.10)
    ARGENTINA – KANADA  21.10 (nedelja u 2.10)
    3. KOLO – NEDELJA, 3. JUN:
    IRAN – KANADA  16.10 (21.10)
    ARGENTINA – ITALIJA 19.10 (ponedeljak u 0.10)
  6. GRUPA – LOÐ (ATLAS ARENA), POLJSKA:
    1. KOLO – PETAK, 1. JUN:
    POLJSKA – FRANCUSKA  16.00
    NEMAČKA – KINA   19.00
    2. KOLO – SUBOTA, 2. JUN:
    POLJSKA – KINA   16.00
    FRANCUSKA – NEMAČKA 19.00
    3. KOLO – NEDELJA, 3. JUN:
    POLJSKA – NEMAČKA 16.00
    FRANCUSKA – KINA 19.00

III VIKEND (8 – 10. JUN):
12. GRUPA – EKS ON PROVANS (L’ARENA DI PEJI D’EKS), FRANCUSKA:
Sudije: Andrej Zenovič iz Rusije, Vojćeh Marošek iz Poljske, Anderson Kasador iz Brazila i David Fernandes Fuentes iz Španije.

  1. KOLO – PETAK, 8. JUN:
    SRBIJA – ARGENTINA  17.00
    FRANCUSKA – KOREJA  20.00
  2. KOLO – SUBOTA, 9. JUN:
    SRBIJA – KOREJA   17.00
    FRANCUSKA – ARGENTINA 20.00
  3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
    SRBIJA – FRANCUSKA  18.00
    ARGENTINA – KOREJA  15.00
  4. GRUPA – OTAVA (ARENA TD PLEJS), KANADA:
    1. KOLO – PETAK, 8. JUN:
    SAD – NEMAČKA   16.40 (22.40)
    KANADA – AUSTRALIJA  19.40 (subota u 1.40)
    2. KOLO – SUBOTA, 9. JUN:
    SAD – AUSTRALIJA  16.10 (22.10)
    KANADA – NEMAČKA 19.10 (nedelja u 1.10)
    3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
    NEMAČKA – AUSTRALIJA 13.10 (19.10)
    KANADA – SAD    16.10 (22.10)
  5. GRUPA – OSAKA (DVORANA OSAKA), JAPAN:
    1. KOLO – PETAK, 8. JUN:
    ITALIJA – POLJSKA  15.40 (8.40)
    BUGARSKA – JAPAN 19.10 (12.10)
    2. KOLO – SUBOTA, 9. JUN:
    ITALIJA – BUGARSKA 12.40 (5.40)
    POLJSKA – JAPAN  16.10 (9.10)
    3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
    BUGARSKA – POLJSKA 11.10 (4.10)
    JAPAN – ITALIJA  14.40 (7.40)
  6. GRUPA – UFA (UFA ARENA), RUSIJA:
    1. KOLO – PETAK, 8. JUN:
    IRAN – KINA  16.30 (13.30)
    RUSIJA – BRAZIL 19.00 (16.00)
    2. KOLO – SUBOTA, 9. JUN:
    IRAN – BRAZIL  16.30 (13.30)
    RUSIJA – KINA  19.00 (16.00)
    3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
    BRAZIL – KINA  16.30 (13.30)
    RUSIJA – IRAN  19.00 (16.00)

IV VIKEND (15 – 17. JUN):
15. GRUPA – HOFMAN ESTEJTS (DVORANA SIRS CENTAR), SAD:
Sudije: Paulo Tursi iz Brazila, Ernan Kasamikela iz Argentine, Luis Herardo Masijas iz Meksika i Skor Džijevirž iz Kanade.

  1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
    SRBIJA – SAD  20.00 (subota u 3.00)
    IRAN – POLJSKA 17.30 (subota u 0.30)
  2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
    SRBIJA – IRAN  14.00 (21.00)
    SAD – POLJSKA  19.30 (nedelja u 2.30)
  3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
    SRBIJA – POLJSKA  12.00 (19.00)
    SAD – IRAN   17.30 (ponedeljak u 0.30)
  4. GRUPA – SEUL (DVORANA JANGČUNG), KOREJA:
    1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
    ITALIJA – KINA   16.00 (9.00)
    KOREJA – AUSTRALIJA 18.00 (11.00)
    2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
    KOREJA – ITALIJA  14.00 (7.00)
    AUSTRALIJA – KINA 17.00 (10.00)
    3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
    KOREJA – KINA   14.00 (7.00)
    ITALIJA – AUSTRALIJA 17.00 (10.00)
  5. GRUPA – LUDVIGZBURG (MPH ARENA), NJEMAČKA:
    1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
    NJEMAČKA – JAPAN   18.00
    RUSIJA – ARGENTINA  20.30
    2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
    NJEMAČKA – ARGENTINA 16.00
    RUSIJA – JAPAN   19.00
    3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
    ARGENTINA – JAPAN 12.00
    NJEMAČKA – RUSIJA  15.00
  6. GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:
    1. KOLO – PETAK, 15. JUN:
    KANADA – BRAZIL   15.30 (14.30)
    BUGARSKA – FRANCUSKA 18.30 (17.30)
    2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:
    FRANCUSKA – BRAZIL  15.30 (14.30)
    BUGARSKA – KANADA  18.30 (17.30)
    3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:
    FRANCUSKA – KANADA  15.30 (14.30)
    BUGARSKA – BRAZIL  18.30 (17.30)

V VIKEND (22 – 24. JUN):
18. GRUPA – ÐIJANGMEN (DVORANA ÐIJANGMEN), KINA:
Sudije: Kaled Al Zughaibi iz Saudijske Arabije, Džafar Ali iz Bahreina, Ahmid Alrusi iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Erdal Akinči iz Turske.

  1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
    SRBIJA – KANADA  16.00 (10.00)
    KINA – JAPAN   19.30 (13.30)
  2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
    SRBIJA – JAPAN  16.00 (10.00)
    KINA – KANADA  19.30 (13.30)
  3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
    SRBIJA – KINA   19.30 (13.30)
    KANADA – JAPAN  16.00 (10.00)
  4. GRUPA – MELBURN (ARENA HAJSENS), AUSTRALIJA:
    1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
    POLJSKA – ARGENTINA  18.40 (10.40)
    BRAZIL – AUSTRALIJA  21.10 (13.10)
    2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
    AUSTRALIJA – ARGENTINA 17.40 (9.40)
    BRAZIL – POLJSKA   20.10 (12.10)
    3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
    ARGENTINA – BRAZIL  12.10 (4.10)
    AUSTRALIJA – POLJSKA 15.10 (7.10)
  5. GRUPA – TEHERAN (DVORANA AZADI), IRAN:
    1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
    BUGARSKA – NJEMAČKA  15.30 (13.00)
    IRAN – KOREJA    18.00 (15.30)
    2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
    NJEMAČKA – KOREJA 15.30 (13.00)
    IRAN – BUGARSKA  18.00 (15.30)
    3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
    BUGARSKA – KOREJA  15.30 (13.00)
    IRAN – NJEMAČKA   18.00 (15.30)

  6. GRUPA – MODENA (PALA PANINI), ITALIJA:

    1. KOLO – PETAK, 22. JUN:
    FRANCUSKA – SAD  17.30
    ITALIJA – RUSIJA  20.30
    2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:
    RUSIJA – SAD   17.30
    ITALIJA – FRANCUSKA 20.30
    3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:
    FRANCUSKA – RUSIJA 17.30
    ITALIJA – SAD   20.30

FINALNI TURNIR I LIGE NACIJA 2018. – LIL (STADION PJER MOROA), FRANCUSKA: 
4 – 8. JUL:

Finalni turnir će se odigrati 4 – 8. jula na fudbalskom stadionu Pjer Moroa u Lilu, u Francuskoj. Pored Francuske, plasman na Finalni turnir će izboriti 5 najuspješnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.
U konkurenciji odbojkaša, „stalni članovi“ Lige nacija su Srbija, Brazil, Italija, SAD, Kina, Francuska, Argentina, Iran, Poljska, Njemačka, Japan i Rusija, dok su Australija, Koreja, Kanada i Bugarska selekcije „izazivači“, odnosno reprezentacije koje nisu stalni članovi Lige.
U „FIVB Kupu izazivača“ 2018. igraće 6 reprezentacija.
U konkurenciji odbojkaša, pored domaćina turnira, koji će naknadno biti određen, igraće 2 selekcije iz Evrope (CEV), po jedna selekcija iz Afrike (CAVB) i Srednje i Severne Amerike (NORSEKA), kao i pobjednik baraža između Azije (AVC) i Južne Amerike (CSV).
Kontinentalne konfederacije će odrediti učesnike „FIVB Kupa izazivača“ i od njihove odluke zavisi da li će organizovati Kontinentalne kvalifikacione turnire ili će selekcije odrediti na osnovu plasmana na postojećim takmičenjima ili na osnovu rang lista.
„FIVB Kup izazivača“ odigraće se prije Finalnog turnira Lige nacija i pobjednik će steći pravo učešća u plej – ofu, u kome će se sastati sa reprezentacijom „izazivača“ iz Lige nacija, koja zauzme četvrto mesto na kraju takmičenja po grupama. Pobjednik plej – ofa će automatski steći pravo igranja u Ligi nacija 2019.

More in Liga Nacija