CEV Kup: Zenit savladao Budvu u prvom meču

od Jelena
335 pregleda

Odbojkaši Budve poraženi su u prvom meču drugog kola CEV Kupa od Zenita iz Sankt Petersburga sa 3:0 (25:13, 25:14, 25:13). Revanš se igra u Rusiji 11. februara, a na osnovu viđenog u Budvi, šanse aktuelnog šampiona Crne Gore su u domenu čuda.

Objektivno kvalitetniji gosti, koje vodi legendarni Finac i selektor Rusije Tomas Samelvuo, nisu dozvolili iznenađenje. Prikazali su se u najljepšem svijetlu pred više od 500 gledalaca u Mediteranskom sportskom centru, koji su podrškom domaćinu, ostavili lijep utisak. A njihovi ljubimci, iako su silno motivisani čekali meč protiv Zenita, doživjeli su, prema očekivanju, ubjedljiv poraz.

Već u prvom setu bilo je jasno da je ogromna razlika u kvalitetu između ova dva tima. Samelvuo je izveo na parket svoju najjaču postavu, a dovoljne su bile dvije serije razornih servisa Kameha i Grozera, pa da se u potpunosti raspadne prijem, a samim tim i otpor pulena Vladimira Vasovića.

U drugom setu, Budva je dobro krenula, povela 6:2, ali su odbojkaši Zenita, ponovo sjajnim servisima i sigurnom realizacijom kontranapada vrlo brzo preuzeli stvar u svoje ruke. Primače Budvana i libera Popovića sada je mučio flot Ivana Jakovljeva, pa su gosti posle dva perioda igre imali čak 14 as servisa!

Slično je bilo i u trećem setu. Zenit je dodao još pet aseva, a Budvani mogu da budu srećni što su došli do dvocifrenog broja poena.

U pobjedničkom timu 18 poena osvojio je Oreol Kameho, 13 je dodao Đerđ Grozer, a osam Ivan Jakovljev. Kod Budve, jedini dvocifreni sa 10 poena bio je Omar Tapija, Bajron Ferguson je dodao pet.