Belhatov bolji u poljskom derbiju, Šomon namučio Zenit

284 pregleda

U utorak je startovala Liga šampiona za odbojkaše. Titulu brani Zenit iz Kazanja, a prvog dana odigrana su tri meča, SKRA Belhatov je pobijedio u poljskom derbiju Gdanjsk, u njihovom već trećem meču ove sezone.

Aktuelni šampion Poljske savladao je osvajača Kupa na startu elitnog takmičenja rezultatom 3:1, po setovima 21:25, 35:33, 25:19 i 26:24. Posle osvojenog prvog seta, gosti su propustili tri set lopte u maratonskom drugom dijelu igre, od toga su u sva tri navrata pravili servis greške. Domaći SKRA je iskoristio osmu set loptu i došli do izjednačenja. Potom su lako osvojili treći set, da bi u četvrtom bilo dosta neizvjesnosti, imali su gosti prednost u finišu, ali je Belhatov i drugi set na meču dobio na razliku. Bio je ovo njihov treći meč ove sezone i treća pobjeda SKRA, pošto je tim iz Belhatova trijumfovao u Superkupu i u prvenstvenom duelu.

U pobjedničkom timu, 20 poena je osvojio legendarni Marijuš Vlazli, dok su po 15 upisali Tepan i Šalpuk. Srpski reprezentativac Milan Katić nije ulazio u igru. Na drugoj strani, Nikola Mijailović je zabilježio 11 poena, a najefikasniji je bio Maćijej Mužaj sa 22.

U druga dva duela, Zenit iz Sankt Peterburga je savladao Šomon 3:2, a Halkbank je istim rezultatom bio bolji od Ruselara. Ruski tim je do pobjede vodio fantastični Grozer sa 27 poena. U redovima Šomona, koji je prošle nedelje eliminisao Vojvodinu u poslednjoj rundi kvalifikacija, najefikasniji je bio Vasim Ben Tara sa 24 poena.

Halkbank je savladao u Ankari Ruselar posle 5 setova, a sjajnu partiju pružio je srpski reprezentativac Dražen Luburić, koji je bio najefikasniji sa 18 poena. Na drugoj strani, Hendrik Tuerlinks je upisao 20.

izvor: Sport klub